Věřím, že…

Věřím že základ společnosti je svazek ženy a muže, ze kterého povstane další generace.
Nevěřím, že homosexuální páry jsou rovnocenné s párem muže a ženy. Dobře, ať mají registrované partnerství, ale manželství je jen pro muže a ženu.

 

Věřím, že muž a žena musí být před zákonem rovnoprávní. Nevěřím, že muž a žena ve skutečném životě rovnoprávní opravdu budou. Muž nebude rodit děti.

 

Věřím, že jsou jen dvě pohlaví. Muž a žena. Vše ostatní je úchylka. Nevěřím, že odchylní jedinci mají mít více práv než muž a žena.

 

Věřím na národní státy udržující si svoje tradice a historii. Nevěřím, že je dobré rozmělnit naší suverenitu v nějakém nadnárodním spolku nebo se jakékoli součástí naší suverenity vzdát.

 

Věřím, že naše kultura má světu co nabídnout. Nevěřím v nutnost doplňování nebo dokonce nahrazování obyvatelstva Evropy imigranty. Migranti nepřináší nic jiného než pocit vlastní nadřazenosti, násilí a utrpení pro nás, původní obyvatele.

 

Svobodu jsem cítil jen krátce. Bylo to v devadesátých letech. Od té doby se svoboda vytrácí. Čím dál rychleji.

 

Věřím, že bez práce nejsou koláče.
Nevěřím, že všichni tzv. sociálně slabí jsou opravdu slabí. Podle mě současný systém podporuje flákače. Tak proč by se někteří lidé snažili, když nemusí.

 

Věřím, že potřebnému je třeba pomoci. Nevěřím, že všichni příjemci sociálních dávek jsou opravdu potřební. Většina je pouze lenošná pracovat.

 

Věřím, že sociální dávky mají pomoci překlenout období bez příjmu. Nevěřím, že období bez příjmu může trvat více než rok. Zvlášť v dnešní době, kdy se zaměstnavatelé o zaměstnance doslova perou.

 

Věřím, že stát má být štíhlý a má zabezpečit nutný servis pro občany. Nevěřím, že na to potřebuje tolik úřadů a úředníků.

 

Věřím, že demokracie je zatím nejlepší známý systém fungování společnosti. Nevěřím, že přidání jakéhokoli přívlastku demokracii vylepší. Vždy ji to jen omezí.

 

Věřím, že svoboda slova má být absolutní. Pokud mě něčí výrok uráží, mám právo se bránit svými slovy. Nevěřím, že omezení svobody slova učiní svět lepší a bezpečnější. Nevěřím, že vyslovení myšlenky je zločin k potrestání.

 

Věřím, že za zločin má být odstrašující trest. Nevěřím, že současný trestní řád působí na zločince preventivně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *